Παγκύπριοι Σχολικοί Αγώνες Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Γυμνασίων και Λυκείων 2023 - 2024

Την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκαν οι Παγκύπριοι Σχολικοί Αγώνες Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Λυκείων και Γυμνασίων στην αίθουσα της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο «Ευάγγελος Φλωράκης». Διοργανωτές των αγώνων ήταν το Υπουργείο Παιδείας Αθλητισμού και Νεολαίας σε συνεργασία με την Παγκύπρια Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Το επίπεδο των αγώνων στις περισσότερες αναμετρήσεις ήταν αρκετά ψηλό, αφού έλαβαν μέρος οι καλύτεροι αθλητές και αθλήτριες κάτω των 18 χρονών.

Από το σχολείο μας διακρίθηκαν οι Χατζηνικόλας Αντρέας (Α24α) και Παπασταύρου Γιώργος (Α24α), αφού κατέκτησαν τη δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα. Αξιοσημείωτη συμμετοχή είχε και ο Νικολάου Παναγιώτης (Β34α), όπου έφθασε μέχρι τους προημιτελικούς αγώνες.